2021. szeptember 7., kedd

Az ember karakteréről és az erényes életről


  

 
A mi nagyszerű Antal Atyánk, az aszkéták csoportjának vezetője, Nagy Konstantin uralkodásának idején élt. Kortársa volt Alexandriai Szent Atanáznak, aki később az életéről könyvet is írt. Elérte az erény magas fokát és a szenvtelenséget (apáthéiá). Bár nem volt tanult, volt egy Felülről való tanítója – a Szentlélek bölcsessége mely értést ruház a halászokra és a gyermekekhez hasonlókra. Mivel az elméje bölcsességtől megvilágosodott volt, sok szent és lelki tanácsot adott különböző témákra vonatkozóan, és rendkívül bölcs tanácsokkal látta el az őt kérdezőket. A lélek számára ezek a válaszok nagyon hasznosak, amint az a Szent Öregek Könyvéből is egyértelműen látszik. Azon kívül, ez az áldott emlékű ember ránk hagyta még a jelen a könyvben található százhetven írást is.
Azt, hogy ezek az írások az ő Isteni elméjének szerzeményei, többek között Damaszkuszi Szent Péter Hieromártír is megerősíti. Mindamellett a kifejezés stílusa szintén eloszlat minden kétséget, és elárulja azoknak, akik figyelmesen végig olvassák, hogy azok ahhoz a szent, nagyon korai, ókereszténységhez tartoznak. Ebből adódóan nem kell azon csodálkozni, hogy a szöveg nyelvezete közelebb áll a Szentbeszéd egyszerű formájához és a régimódi előadásmódhoz. Ami különösen csodálatra méltó az az, hogy ilyen egyszerűségen keresztül milyen nagy üdv halmozódik fel azok számára, akik a szövegeket olvassák, hogy milyen a meggyőző erejük, a gyönyörűség melyet megidéznek és általában, hogy hogyan tör ki belőlük a jó jellem és az Evangéliumi élet szigorúsága. Azok, akik lelki értéssel ízlelik meg ezt a valódi mézet, minden alkalommal el lesznek tőle ragadtatva.

Megrendelhető az ortodoxhit@gmail.com email címen vagy az alábbi linken keresztül:


https://www.lulu.com/en/gb/shop/remete-nagy-szent-antal/az-ember-karakter%C3%A9r%C5%91l-%C3%A9s-az-er%C3%A9nyes-%C3%A9letr%C5%91l/paperback/product-8qy6jp.html?page=1&pageSize=4

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.